Niezbędnik cukiernika – jakie akcesoria cukiernicze warto mieć?

Za każdym pysznym i wspaniale udekorowanym tortem stoi cukiernik, który wykańcza w skupieniu swoje przysmaki, by prezentowały się nienagannie. Do takiej pracy potrzebne są też profesjonalne narzędzia przygotowane z myślą o przygotowywaniu deserów i ich ozdabianiu. Dowiedz się, jakie akcesoria cukiernicze warto mieć pod ręką i w co wyposażyć swoją pracownię lub kuchnię.

Ranty do tortów i formy do pieczenia – niezbędne w każdej pracowni

Przy kompletowaniu wyposażenia potrzebnego do wykonywania pracy warto zacząć od podstaw. W tym przypadku będą to na przykład formy do pieczenia ciasta lub ranty do tortów, czyli specjalne blaszki bez dna, w których można formować swoje dzieła. Takie narzędzia pozwolą na uzyskanie odpowiedniego kształtu wypieku, jego rozmiaru oraz proporcji. To dzięki nim powstają idealnie okrągłe, piętrowe torty złożone z wielu warstw lub kwadratowe słodkości, które potem możesz ozdobić wybranymi dekoracjami.

Profesjonalne akcesoria do tworzenia dekoracji 

Do przygotowywania ozdób także potrzebne są specjalistyczne narzędzia, na przykład takie jak pędzelki, rękawy cukiernicze, tylki, akcesoria do modelowania, maty, nożyki, wykrawaczki, gotowe formy silikonowe do masy cukrowej i wiele innych produktów. Ich wybór zależy do tego, na jakich dekoracjach masz zamiar się skupić, pewne artykuły będą niezbędne do modelowania figurek, a inne do umieszczania na wypieku żywych kwiatów. Dostępne są też gotowe wyroby, między innymi koronki cukrowe, suszone płatki czy posypki. Oferuje je niejeden sklep dla cukierników, na przykład torcik.net.

Wsporniki, podkłady i solidne opakowania

Praca cukiernika to nie tylko przygotowywanie słodkich przysmaków, konieczne jest też ich prawidłowa ochrona i pakowanie, by bezpiecznie dotarły na wesele lub jubileusz. Dlatego też warto wyposażyć się w rozmaite wsporniki do piętrowych tortów, wykałaczki, podkłady pod ciasta oraz solidne opakowania kartonowe, w których umieścisz wypiek na czas jego transportu. W ten sposób zyskasz pewność, że nic się z nim nie stanie i goście będą się mogli w pełni cieszyć dziełem Twoich rąk.

Gotowe formy i szablony w pracowni cukierniczej

Lubisz korzystać z prostych i szybkich rozwiązań? Jeśli tak, to wyposaż swoją pracownię w takie artykuły, jak gotowe formy silikonowe czy szablony kulinarne. Za ich pomocą błyskawicznie przygotujesz pyszne czekoladki, praliny i monoporcje, a korzystanie z przygotowanych wcześniej wzorów umożliwi Ci natychmiastowe naniesienie ich na powierzchnię ciasta. Te sposoby pozwalają na ułatwienie sobie wykonywania codziennych obowiązków i osiągnięcie wyjątkowych efektów.

Gdzie zaopatrywać się w akcesoria cukiernicze?

Jak widać, lista niezbędnych akcesoriów cukierniczych może być naprawdę obszerna. Warto zaopatrywać się w narzędzie dobrej jakości, które oferuje między innymi sprawdzony sklep dla cukierników – torcik.net. Dzięki temu także Twoje wypieki będą prezentować się doskonale, a same produkty posłużą Ci przez długi czas. Wyposaż się we wszystkie niezbędniki i wyczaruj w swojej pracowni zniewalające słodkości na różne okazje.