posilki_regenracyjne-duzy-talerz_naglowek

Dobrze odżywiony pracownik to udana inwestycja. W dobie rosnących pensji i niskiego bezrobocia pieniądze nie są już ostatecznym czynnikiem utrzymującym fachowców w firmie. Zapewniając swojej załodze smaczny obiad zyskujesz wydajność i lojalność.

Co zyskujesz inwestując w posiłki pracownicze ?

paragrafWypełniasz artykuł 232  kodeksu pracy

"Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych, nieodpłatnie, odpowiednie posiłki i napoje, jeżeli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych."

 "Pracodawca ma obowiązek zapewnić posiłki pracującym na zewnątrz w temperaturze poniżej 10 stopni oraz zużywającym w trakcie pracy powyżej 1500 – 2000 kalorii."

Dzienne zapotrzebowanie energetyczne na wybranych stanowiskach: Magazynier – 1280 kcal , Elektromonter – 1340 kcal,  Mechanik – 1080 kcal,  Sprzątaczka – 1200 kcal

dzienne-zapotrzebowanie


pracownikPosiłki pracownicze to Twój koszt uzyskania przychodu.

"Posiłki pracownicze mogą być finansowane z  zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Inwestując do 1 000 zł z ZFŚS pracodawca jest zwolniony z PIT, ZUS i ma prawo wpisać wydatek na posiłek jako koszt uzyskania przychodu."


koszt Posiłki pracownicze można finansować ze środków obrotowych.

"Pracodawca płaci podatek dopiero od kwoty 190 zł miesięcznie – kwotę powyżej tych 190 zł może opłacać pracownik, który tym samym partycypuje w kosztach swojego wyżywienia, jednocześnie generując w firmie koszt uzyskania przychodu."


korzysc Posiłki współfinansowane – korzyść dla całej firmy.

"Jeżeli w przepisach zakładowych znajdzie się przepis o współfinansowaniu posiłków przez pracownika i pracodawcę, kwota dofinansowania jest zwolniona ze składek ZUS. Pracownik zyskuje ciepły posiłek, pracodawca realnie zwiększa wynagrodzenie bez zwiększania kosztów."

                     

finasowanie Posiłki współfinansowane to:

"Kontrola nad godzinami przerw Twoich pracowników, możliwość zaoferowania pracownikowi dodatkowych benefitów, dodatkowy koszt uzyskania dochodu dla firmy, sposób na zwiększenie lojalności załogi"

wspolne


Zadzwoń i zapytaj o ofertę dopasowaną do Twojej firmy 

tel: 881 300 201

e-mail:  catering@duzytalerz.pl

Sprawdź naszą ofertę